Nyomtatandó anyagát feltöltheti FTP-szerverünkre, elküldheti óriásfile-küldő oldalak segítségével (pl. Mammutmail.com, Toldacuccot.hu), eljuttathatja hozzánk pendrive-on, CD vagy DVD lemezen. Kisebb méretű file-okat (max. 3 MB méretig) elküldheti hozzánk email-ben, csatolt file-ként is.
FTP-s anyagleadásnál az anyagot egy Ön által újonnan létrehozott, a megrendelő nevét és a megrendelés számát tartalmazó mappába kérjük feltölteni.

 

Nyomdakész anyagnak csak PDF-et és PS-et fogadunk el, mivel ezek zárt állományok és tartalmaznak minden, a nyomtatáshoz szükséges információt.

Nyitott állományokat (szerkeszthető anyagokat) is elfogadunk, de ezekért az állománytól függően szerkesztési és/vagy előkészítési díjat számolunk fel, melynek összege 5.000 Ft/óra, de a minimum kiszámlázásra kerülő díj félóra. Mivel a nyitott állományok nem tartalmazzák a pontos nyomtatáshoz szükséges összes információt, ezért a szükséges nyomdai előkészítés után ügyfeleink részére eljuttatunk egy pdf-et vagy próbanyomatot, amire gyártás előtt jóváhagyás szükséges.

Az Adobe InDesignban és Adobe Illustratorban létrehozott állományokat a mellékletekkel, szükséges betűtípusokkal, információkkal együtt becsomagolva (package) kérjük átadni. Egyéb nyitott állományoknál (Adobe Photoshop, Microsoft Word, Excel, Powerpoint és Publisher) az összes felhasznált grafikát (fotók, ábrák) és betűtípust kérjük mellékelni. A Microsoft Office programokban leadott anyagokat csak szövegeredetiként vagy elhelyezési mintaként tudjuk használni, ezekből az anyagokból teljes kiadványszerkesztés szükséges! Mivel a CorelDraw állományokban az effektek, rétegmódok váratlan problémákat okozhatnak, ezért ezekből nyitott állományként csak egyszerű ábrákat, logókat fogadunk el, nyomdaipari kiadványokat nem! Kérjük tisztelt ügyfeleinket, hogy amennyiben CorelDrawból elkészített pdf-et vagy ps-t szeretnének leadni, minden esetben kérjenek próbanyomatot a későbbi félreértések, reklamációk elkerülése érdekében!

A VÁLLALT ELKÉSZÍTÉSI HATÁRIDŐK CSAK A MEGFELELŐEN LEADOTT, NYOMDAKÉSZ ANYAGOK ESETÉN ÉRVÉNYESEK!

A NYOMDAKÉSZ ANYAG FORMÁTUMA, BEÁLLÍTÁSAI:

  • 1:1 arányban, kompozit (nem színrebontott), CMYK színmódú PDF vagy PS.
  • Fekete szín: K=100% (kivéve ha fekete alnyomatot szeretnénk használni, kérjük ilyen esetekben egyeztessen kollégáinkkal a megfelelő terhelésről), mindig legyen felülnyomásra (overprint) állítva.
  • A fehér szövegek mindig legyenek kivágásra (knockout) állítva.
  • A fontok legyenek teljeskörűen beágyazva vagy görbévé alakítva.
  • Legnagyobb fedettség: 300%.
  • Direkt szín esetén: PANTONE színkód megadása és csak a nyomásra kerülő színek legyenek az anyagban (azonban ha CMYK módon készül a nyomat, ne maradjanak benne direkt színek). Felhívjuk a figyelmet arra, hogy digitális nyomásnál a direkt színek is négyszínbe bontódnak, ezért a 100%-os egyezés nem biztosított.
  • Kerüljük az ICC profilok használatát.
  • Formalakk, dombornyomás, prégelés esetén az ehhez tartozó grafikát külön állományként vagy külön oldalon egyértelműen megnevezett vagy beazonosítható direkt színnel, a grafikával megegyező illesztési jelekkel kérjük leadni.
  • Vágó- és hajtási jeleket kérjük tegyenek az anyagra, de ezek ne érjenek bele a kifutóba.
  • Stancolt anyagoknál a stancformát vektoros formátumban egyértelműen jelölt színekkel/vonaltípusokkal, a grafikával megegyező illesztési jelekkel kérjük leadni.
  • Lehetőleg alkalmazzuk a transparency flattenert (a különböző rétegek és az effektek – például árnyék – egymásra hatása időnként kiszámíthatatlan, ezért lehetőleg PDF készítéskor ezeket egyesítsük).

 

MIRE KELL FIGYELNI A SZERKESZTÉSNÉL/NYOMDAI ELŐKÉSZÍTÉSNÉL/FÁJLBA NYOMÁSNÁL?

  • Több oldalas anyagok belíveit egy fájlban kérjük (tehát nem oldalanként külön állományban!), nem oldalpárban. A borítókat elfogadjuk külön állományként oldalpárban is, amennyiben megfelel a B4-B1, B2-B3 kilövésnek. Amennyiben a kiadvány üres oldalakat is tartalmaz, ezeknek is benne kell lennie a megfelelő helyeken a nyomdakész anyagban.
  • A különböző kötési módoknál a gerincvastagságot is figyelembe kell venni.
  • Kifutós anyagok esetén minimum 3 mm-es ráhagyást kérünk, naptárfejléceknél minimum 5 mm-t, az agendaborítóknál körben 15 mm-t.
  • Termékeinkhez igény esetén indd és idml formátumban segédletet biztosítunk.
  • Spirálozott naptáraknál kérjük a spirál lyukainak figyelembevételét – ezekre a részekre ne kerüljön hasznos információ!
  • Az oldalaknál a méretnek megfelelő oldaltükröt és margókat kérünk használni.
  • A leadott anyagokat nem feladatunk korrektúrázni, de természetesen szólunk ha hibát veszünk észre. A tartalmi és nyelvtani hibákért – hozott anyagnál illetve a korrektúra elfogadása után – nem áll módunkban reklamációt elfogadni. Ugyanígy nem áll módunkban elfogadni reklamációt hozott anyagnál a szerkesztési hiányosságokból adódó hibákért sem (például nem megfelelően beállított felülnyomások,

 

MIRE KELL FIGYELNI AZ ANYAGBAN HASZNÁLT FOTÓK/GRAFIKÁK, BETŰTÍPUSOK ESETÉBEN?

  • A képek/ábrák CMYK színmódban legyenek
  • A monitorok RGB színtérben dolgoznak, az interneten tárolt képek is általában RGB színmódúak, de ez nyomdaipari feldolgozásra nem alkalmas, mivel a két színtér csak részben fedi egymást. Az RGB-CMYK konverziónál nagy változások lehetnek a színekben, ezért ilyen esetekben a próbanyomattal történő ellenőrzést ajánljuk. Lehetőleg ICC profil nélkül legyenek a képek elmentve.
  • A képek/ábrák felbontása 300 dpi legyen
    (minimum 250 dpi, kivéve óriásformátumok, azokhoz 120-150 dpi is elég), ne tévesszen meg senkit a monitoron jó minőségben látott kép, az internetes képek általában 72 dpi-sek, nyomdaipari feldolgozásra (méretük, tömörítettségük miatt) általában alkalmatlanok. (Például egy háttérképként használt 1900×1080 dpi-s kép egy kiadványban maximum 16×9 cm-ben használható). Bitmap ábráknál (kizárólag fekete és fehér színt tartalmazó ábráknál) 600-1200 dpi felbontás szükséges.
  • A képek formátuma (kiterjesztése)
    Raszteres képeknél: tif, ez a legjobb minőségű, de jó lehet a sztenderd (baseline) formátumú jpg és psd is,
    vektoros képeknél: pdf, ai, eps esetleg svg.
  • A betűtípusoknál figyelni kell a beágyazhatóságra és a megfelelő karakterekre
    Amennyiben a font nem beágyazható, kérjük görbévé alakítani!
  • Kérjük minden esetben ellenőrizze, hogy az Ön által használt betűtípus tartalmazza-e a nyelvnek megfelelő karaktereket (magyar nyelv esetén a hosszú ő és ű betűket nem cseréli-e például „kalapos” változatra, rosszabb esetben a karakter hiányát jelző négyzetre vagy hibás jelre!

 

Amennyiben kérdése van az előkészítést, leadást illetően, kérjük forduljon bizalommal kollégáinkhoz!